W czwartek, 24 sierpnia 2017 r., odwiedziliśmy Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, gdzie przekazaliśmy meble i materiały eksploatacyjne potrzebne podopiecznym Domu Małego Dziecka. Przekazanie tych darów było pokłosiem akcji, jaką prowadziliśmy z firmą Budlex, sponsorem tytularnym II Run BUDLEX for Women.

Ideą akcji było przekazanie 10 procent od każdej opłaty wpisowej, ale nie mniej niż 1500 złotych na cel charytatywny. Placówkę, do której ostatecznie trafiło wsparcie, wybrała zwycięska drużyna w kategorii dziennikarze, czyli ekipa z TVP Bydgoszcz oraz przedstawiciele Budlexu. W następnym etapie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami bydgoskiego domu małego dziecka (Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych), z którymi ustaliliśmy największe potrzeby placówki przy ul. Stolarskiej 2.

Okazało się, że największą bolączką pracujących tam opiekunów oraz ich 34. małych podopiecznych jest brak kojców i krzesełek do karmienia dzieci. Dzięki naszej akcji udało się zakupić krzesełka i kojce, co w 100 proc. zamyka temat zapotrzebowania na tego typu meble.

Przy tej okazji agencja Green House dziękuje przedstawicielom Budlexu oraz dziewczynom z TVP Bydgoszcz za zaangażowanie. Równocześnie zdajemy sobie sprawę, że przy Stolarskiej 2 jest jeszcze cała góra innych potrzeb do realizacji. Byliśmy, widzieliśmy i obiecujemy, że będziemy pamiętać.

Natomiast jeśli Wy też chcielibyście poszerzyć zakres naszej akcji i macie wolę albo wolne środki/materiały, które moglibyście przekazać, to zachęcamy do kontaktu:

z placówką BZPO-W przy ul. Stolarskiej 2

Telefon: 52 361 18 44
Nr konta: 85 1240 6452 1111 0010 4817 0470
Mail: bzpow.sto2@wp.pl

lub bezpośrednio z nami

Telefon: 52 321 49 87
Mail: bogdan@greenhouse.net.pl