2 minuty i 52 sekundy podsumowania 25 lat pracy śmigłowca Sokół w barwach Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To końcowy efekt zlecenia na grupy Leonardo Helicopters Company.

Tym razem realizacja zadania wymagała delegacji do odległego Zakopanego, gdzie przez kilka dni nasza ekipa zbiera materiał wideo do podsumowania 25 lat służby śmigłowca W-3A Sokół w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Zdjęcia zorganizowaliśmy w maju br. przy dobrej pogodzie i jeszcze przed pełnią sezonu turystycznego w polskich Tatrach. Dzięki temu mogliśmy nagrać z pilotami i ratownikami bardzo ciekawe rozmowy. Niestety, format filmu promocyjnego okazał się bezlitosny i ostateczne dzieło musieliśmy zamknąć w 2minutafch i 52 sekundach.

Ciekawostki:

  • Tylko w ostatnich trzech latach TOPR przeprowadził prawie 600 akcji ratowniczych z udziałem śmigłowca Sokół, ratując ponad 700 poszkodowanych;

  • Co trzecia akcja ratownicza TOPR w latach 2015-2017 została zrealizowana z udziałem Sokoła;

  • Śmigłowiec Sokół był też wykorzystywany w akcjach ratowniczych na Słowacji: w latach 2015-2017 interweniował tam aż 14 razy, ratując życie 18 osobom.