Targi IMEX to wydarzenie dla branży przemysłu spotkań z całego świata, promowanie destynacji i produktów oraz poszukiwanie nowych partnerów i inspiracji. To jedno z najważniejszych światowych spotkań branży MICE (turystyka biznesowa). Co roku spotyka się tu ponad 3500 wystawców z blisko 180 krajów świata i średnio 65 tys. odwiedzających. Oficjalna strona: www.imex-frankfurt.com

Naszym zleceniodawcą była Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami: Portem Lotniczym Bydgoszcz, Miastem Bydgoszcz, Miastem Toruń, Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną. Akcję promocyjną we Frankfurcie nad Menem przeprowadziliśmy 20 maja.

– Działania te miały na celu promowanie usług convention, czyli przemysłu spotkań. Dla naszej organizacji celem było wsparcie oferty głównych miast regionu Bydgoszczy i Torunia. Formuła akcji „Come for sweet memories” doskonale się sprawdziła. Targi biznesowe mają swoje ramy – my nieco przełamaliśmy konwencję. Czekoladowa fontanna, bydgoskie praliny od „Sowy” i toruńskie Katarzynki sprawiły gościom naszego stoiska dużą radość po wielogodzinnych spotkaniach branży – mówi Agnieszka Kowalkowska dyrektor Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Kilkaset osób otrzymało specjalny pakiet promocyjny „Come for sweet memories”. Mamy nadzieję, że do nas przyjadą. – Słodycze i muzyka klasyczna sprawiły, że wyróżniliśmy się z tłumu. Kilkuset gości wyjedzie z Frankfurtu z miłymi wspomnieniami i suwenirami z regionu. Liczę na to, że docenią potencjał Torunia i zechcą przysyłać tu uczestników dużych wydarzeń. Centrum na Jordankach czeka – podsumowała Maria Pałucka z Urzędu Miasta w Toruniu.