Dokładnie w setną rocznicę powrotu Bydgoszczy w granice państwa polskiego – 20 stycznia 2020 roku – mieliśmy zaszczyt zorganizować w Filharmonii Pomorskiej uroczystą galę upamiętniającą to wydarzenie. 

To już kolejny duży event jaki zrealizowaliśmy w ostatnim półroczu, jednak dla nas ma on znaczenie szczególne. Od lat zawodowo i prywatnie jesteśmy związani z Bydgoszczą, a możliwość uczestniczenia w obchodach święta miasta, organizując tak znaczącą uroczystość jest dla nas powodem do dumy. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze szczecińską agencją Event Factory.

Gala była zwieńczeniem plebiscytu przeprowadzonego wśród mieszkańców miasta, którzy zgłaszali kandydatury osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Spośród nich kapituła konkursowa wyłoniła grono 26 Bydgoszczan Stulecia. Nagrodzeni otrzymali Medal Prezydenta Bydgoszczy, zaprojektowany przez artystę Michała Kubiaka. Nagrody wręczali prezydent Rafał Bruski oraz przewodnicząca rady miasta Monika Matowska-Gulczyńska. 

W imieniu wielu zasłużonych Bydgoszczan, nie tylko z okresu międzywojennego,  wyróżnienia odbierali bliscy i rodzina. Na scenie pojawili się potomkowie Leona Barciszewskiego, Jerzego Sulimy-Kamińskiego czy Andrzeja Szwalbe. Nagrody osobiście odebrali  między innymi: Jan Rulewski, prof. Marek Harat i Zbigniew Boniek (co prawda nie w gmachu filharmonii, ale kilka godzin wcześniej w ratuszu, co zostało uwiecznione na krótkim filmie i zaprezentowane podczas gali). Ostatnim i najmłodszym laureatem zaproszonym na scenę był światowej sławy pianista – Rafał Blechacz, który podziękował w imieniu wszystkich wyróżnionych Bydgoszczan i zebrał gromkie brawa.

Na widowni zasiedli także działający na rzecz regionu bydgoskiego samorządowcy oraz przedstawiciele świata nauki, kultury i sportu. Goście mieli okazję przypomnieć sobie historię naszego miasta na przestrzeni ostatnich stu lat  i muzycznie przenieść się w klimat minionych epok. Ważnym elementem gali była część artystyczna, kiedy to znani aktorzy i wokaliści, m.in. Agnieszka Włodarczyk, Sonia Bohosiewicz, Emilia Czekała, czy Jacek Kawalec zaśpiewali przeboje ważne dla kolejnych dekad 100-letniej historii miasta. O oprawę muzyczną, która zachwyciła widownię, zadbała orkiestra pod dyrekcją bydgoszczanina Piotra Salabera. Prowadzącym galę był aktor Kacper Kuszewski.

Recenzje Gali Bydgoszczanie Stulecia oraz opinie zaproszonych gości był bardzo pozytywne. Ogrom pracy i zaangażowania, jakie włożyliśmy w organizację tego wydarzenia przyniósł oczekiwany rezultat. Mamy poczucie dobrze wykonanego zadania. Urząd Miasta Bydgoszczy okazał nam swoje zaufanie i powierzył realizację tak prestiżowej i ważnej uroczystości. Jest to dla nas nobilitujące i zachęca nas jako agencję eventową z Bydgoszczy do organizacji wydarzeń na Kujawach i Pomorzu.

Zakres prac naszej agencji marketingowej przy realizacji tego dużego eventu to m.in.:

  • opracowanie scenariusza i reżyserowanie uroczystości,
  • współpraca przy tworzeniu scenografii,
  • koordynowanie działań z Urzędem Miasta Bydgoszczy,
  • zaprojektowanie i druk materiałów graficznych, np. zaproszeń,
  • prowadzenie biura organizacji gali
  • zorganizowanie oprawy muzycznej i współpraca z artystami,
  • przygotowanie filmu i fotoreportażu.