W dniach 21-23 czerwca 2019 r. w nadmorskim, słoweńskim mieście Izola odbyło się wydarzenie rozpowszechniające polską kinematografię za granicą. Trzy dni pełne sztuki filmowej zwieńczone finałowym koncertem polskiego artysty jazzowego – Artura Dutkiewicza, który zaprezentował utwory inspirowane twórczością słynnego kompozytora Krzysztofa Komedy.

Program całego wydarzenia obfitował w kultowe produkcje polskiej kinematografii, np. debiut Romana Polańskiego – “Nóż w wodzie”, jak również w filmy z ostatnich lat. Nad słoweńskim Adriatykiem nie zabrakło też czegoś dla najmłodszych – dzieci mogły zobaczyć film “Magiczne drzewo” w reżyserii Andrzeja Maleszki.

Stworzyliśmy pomysł takiego wydarzenia, aby promować polską sztukę filmową i muzyczną poza granicami naszego kraju. Współorganizatorem całego zdarzenia była Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Lublanie, która wraz z partnerami: Centrum Kultury Sportu i Imprez miasta Izola i Agencją Marketingową Green House zrealizowała całe przedsięwzięcie. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Naszym głównym zadaniem było wdrożenie pomysłu w życie, czyli nawiązanie kontaktów z patronami, wsparcie przy produkcji materiałów promocyjnych i pozyskanie licencji na filmy.